Europos Parlamentas šią savaitę balsuoja dėl naujosios 2021-2027 m. laikotarpio Bendrosios žemės ūkio politikos. Netrukus bus priimtas sprendimas dėl Žaliųjų/ELA politinės grupės vardu registruotų pataisų, kuriomis siekiama suvienodinti tiesiogines išmokas žemdirbiams. Jei joms nebus pritarta, kita galimybė suvienodinti išmokas bus tik nuo 2028 metų.
„Žaliųjų/ELA frakcijos kolegas įtikinau siekti teisingumo ir sąžiningumo skirstant tiesiogines išmokas. Būtina nutraukti diskriminaciją Lietuvos ir kai kurių kitų šalių ūkininkų atžvilgiu, kurie gauna daug mažesnes ES tiesiogines išmokas nei ES vidurkis, – teigia EP narys Bronis Ropė. – Mūsų politinei grupei nesuprantama, kodėl iki šiol Europos Sąjungoje yra antrarūšių ūkininkų, tačiau norint situaciją pakeisti, reikia daugiau nei pusės parlamentarų balsų.“
Žaliųjų/ELA frakcijos vardu registruotomis pataisomis siekiama užtikrinti, kad palaipsniui iki 2027 metų būtų įgyvendintas dar 2002 metais priimtas ES įsipareigojimas suvienodinti tiesiogines išmokas žemdirbiams iki ES vidurkio. EP nario B. Ropės inicijuotą pataisą papildomai palaikė europarlamentarai ir iš skirtingų Europos Parlamento politinių grupių.
„Esu ne kartą raginęs Lietuvos parlamentarus kalbėtis su savo frakcijomis dėl mūsų šaliai, kaip ir keletui kitų, palankios pozicijos palaikymo. Itin reikšmingą darbą atliko Lietuvos žemdirbiai, juos atstovaujančios organizacijos, koordinuodamos veiksmus su partneriais kitose Europos šalyse bei kolegomis europinėse žemdirbių organizacijose. Šiuo metu sulaukiame įvairių organizacijų raginimų palaikyti mano registruotas pataisas“, – sako B. Ropė.
Tiesioginių išmokų suvienodinimas būtų naudingas ne tik Lietuvai, bet nemažai daliai Europos Sąjungos šalių: Ispanijai, Lenkijai, Rumunijai, Bulgarijai, Portugalijai, Latvijai, Čekijai, Slovakijai, Vengrijai, Švedijai, Suomijai, Estijai, Austrijai ir Liuksemburgui.